Możliwości inwestowania w instalacje fotowoltaiczne są duże. Urządzenia są coraz wydajniejsze, a ich ceny coraz atrakcyjniejsze. Ponadto istnieje kilka sposobów na to, by dodatkowo obniżyć koszt inwestycji. Dzięki temu może się ona zwrócić się znacznie szybciej! Jednym z takich sposobów jest odliczenie fotowoltaiki od podatku. Sprawdź, jak to zrobić i jakie są warunki. Ile można odliczyć? Komu przysługuje ulga? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.
Foton – czym jest i dlaczego bez niego nie byłoby prądu?
Fotony to cząsteczki, o których każdy uczy się w szkole. Jednak czy pamiętasz, czym są i jakie pełnią funkcje? Okazuje się, że są bardzo ważne z kilku powodów – jednym z nich jest umożliwianie produkcji prądu z energii słonecznej. Bez fotonów nie byłoby fotowoltaiki! Sprawdź, czym jest foton i do czego dokładnie służy oraz dlaczego jest tak istotny.
Dofinansowanie fotowoltaiki
Mikroinstalacje fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze – przede wszystkim dlatego, że okazują się opłacalne. Produkowane panele fotowoltaiczne są wydajne, co sprawia, że instalacja pokrywająca całość zapotrzebowania budynku na prąd nie musi być duża. Połączona z atrakcyjnymi cenami stanowi naprawdę interesujące rozwiązanie. Co więcej, dopłaty do fotowoltaiki pozwalają na jeszcze tańszy montaż. Dowiedz się więcej na ten temat!
Opłata mocowa – o ile wzrośnie cena prądu dla domów i firm?
Opłata mocowa to świadczenie, o którym mówi się już od kilku lat. Ustawę, która zdecydowała o jej wprowadzeniu, uchwalono już w 2017 roku, jednak wówczas nie było jeszcze wiadomo, jaki kształt przyjmie. Teraz wszystko jest jasne – opłaca mocowa za prąd od stycznia 2021 doliczana jest do każdego rachunku za energię. Czym dokładnie jest, po co ją wprowadzono i ile wynosi? Jak wpłynie na cenę prądu? Sprawdź!
Budowa domu krok po kroku – formalności, procedury i etapy budowy
Niezależnie od tego, czy Twoje marzenia o budowie własnego domu są odległe, czy powoli zaczynają się spełniać, warto dokładnie dowiedzieć się, z czym wiąże się ten proces. To przedsięwzięcie zarówno ekscytujące, jak i złożone, a nierzadko męczące i stresujące. Sprawdź, jak wygląda budowa domu krok po kroku w 2021 roku – poznaj jej wszystkie etapy, formalności z nią związane i procedury. Dzięki temu unikniesz niejednego problemu oraz niepotrzebnego stresu.